Program Tozo od 1 czerwca (Tozo 2)

Program Tozo od 1 czerwca (Tozo 2)

Przedsiębiorco❗ 😊

Program tymczasowej pomocy dla niezależnych przedsiębiorców (Tozo) wygasa z końcem maja 2020 r. Jednak program zostanie przedłużony o 3 miesiące. Tozo 2 trwa od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r.

🔸 Kiedy i gdzie mogę złożyć wniosek o Tozo 2❓

Tozo 2 działa od 1 czerwca do 31 sierpnia. Możesz złożyć wniosek wstecz od 1 czerwca w swojej gminie. Jeśli masz już zasiłek Tozo 1, możesz złożyć skrócone podanie, gdy tylko gmina zakończy procedurę aplikacyjną. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej gminy.

🔸 Czy automatycznie otrzymam Tozo 2, jeśli już złożyłeś wniosek o Tozo 1❓

Nie. Jeśli chcesz wystąpić o Tozo 2, musisz o niego ponownie wystąpić. W tym przypadku możesz skorzystać ze skróconego formularza wniosku. Składając wniosek, musisz podać (szacunkowy) poziom dochodów twój i twojego i partnera oraz wskazać, czy Twoja sytuacja zmieniła się od czasu poprzedniego wniosku.

🔸 Na ile miesięcy mogę ubiegać się o Tozo 2❓

Zasiłek można otrzymać tylko w czerwcu, lipcu i sierpniu. Na przykład, jeśli miałeś już zasiłek Tozo 1 w kwietniu, maju i czerwcu to możesz ubiegać się o zasiłek Tozo 2 w lipcu i sierpniu. Jeśli masz natomiast zasiłek Tozo 1 za czerwiec, lipiec i sierpień, nie masz prawa do zasiłku Tozo 2. Tozo 2 ma pewne poprawki w porównaniu do obecnego Tozo.

🔸 Jakie zmiany nastąpiły w przypadku Tozo ❓

1⃣. Dochód partnera będzie brany pod uwagę. Oznacza to, że dochód partnera liczy się w celu ustalenia kwoty świadczenia. Jeśli dochód gospodarstwa domowego przekracza minimum socjalne, nie możesz ubiegać się o zasiłek Tozo 2.

2⃣. W przypadku wniosku o pożyczkę kapitału obrotowego należy zadeklarować, że nie złożono wniosku o zawieszenie płatności lub bankructwo dla siebie, swojej firmy lub jednego z partnerów, z którymi współpracujesz. W takim przypadku nie przysługuje Ci pożyczka na kapitał obrotowy Tozo.

🔸 Czy mogę ubiegać się o pożyczkę na kapitał obrotowy Tozo 2, jeśli otrzymałem ją również w ramach Tozo 1❓

Osoby prowadzące działalność na własny rachunek, które mają problemy z płynnością finansową w wyniku kryzysu koronowego, mogą również ubiegać się o pożyczkę na kapitał obrotowy w ramach programu uzupełniającego. W tym przypadku pożyczka wynosi maksymalnie razem dla Tozo i Tozo 2 – €10 157.

➡ Jeśli masz pytania dotyczące Tozo 2, skontaktuj się z nami już dziś ⬅

☑️ tel. 076-5323982
☑️ tel. 0630835878
☑️ email: info@biuropegaz.eu

Pegaz Advies & Administratie
Verbeetenstraat 37
4812 XH Breda

Zespół Pegaz 💛🧡

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *